​​Southend District &
Ex-Service Darts
B. ALLEN - ANCHOR ARROWS (Div2)               170
M. PEEL - AMBLESIDERS (Div1)               161
B. ADAMS - THE MILEY (Div1)             156
B. READ - RAMBLERS (Div1)                                                                                                                 154
G. EWING - MILESTONES (Div2)                                                                                                                 154
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)                                                                                                              
153
D. SEAL - HALF MOON 'X' (Div1)                                                                                                       149
L. SMITH - MILESTONES (Div2)                                                                                                     148
F. FRANCIS - RBL MOON (Div1)                                                                                                 146
G. HEMMINGS - LINCOLN LANES (Div2)                                                                                                 146
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)           145
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)           144
G. PINNINGTON - PORTERS (Div1)           143
A. ANDERSON - AMBLESIDERS (Div1)           142
P. MARSH - SHOEBURY C.C. (Div1)           141
D. McCARTHY - PORTERS (Div1)         138
C. TALBOT - POCKETS (Div1)         132
R. CARD - POCKETS (Div1)         132
J. INCE - HTCC 'A' (Div1)         131
J. NICHOLLS - RBL MOON (Div1)         130
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)         130
M. RUDDOCK - POCKETS (Div1)       129
C. FORWARD - RAYLEIGH NOMADS (Div2)       128
R. CARTER - IVEAGH (Div1)       128
G. BARBER - ANCHOR ARROWS (Div2)       127
J. NICE - AMBLESIDERS (Div1)       125
E. BLACKBURN - POCKETS (Div1)       125
M. BRADY - LEIGH C.C. (Div2)       124
P. MONK - SHOEBURY C.C. (Div1)       124
T. MAY - LEIGH CRICKET CLUB (Div2)       124
D. CAMPION - ROCHFORD SSC (Div2)       121
J. HUDSON - THE EAGLES (Div2)       121
G. MANSFIELD - ROCHFORD S.S.C. (Div2)       120
D. ENGLISH - ANCHOR ARROWS (Div2)       120
M. PINNINGTON - AMBLESIDERS (Div1)       120
P. MARSHALL - RAYLEIGH NOMADS (Div2)       120
J. FRANCIS - RBL MOON (Div1)       120
C. CARTER - IVEAGH (Div1)       120
D. DUNCAN - CORK & CHEESE EX. (Div2)     119
G. RIEFFEL - MONTYS (Div2)     119
P. COX - HALF MOON 'X' (Div1)     119
P. COLVIN - H.T.C.C. 'A' (Div1)     118
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)     118
S. MITCHELL - EKCO 'A' (Div1)     118
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)     118
L. HOLMES - AMBLESIDERS (Div1)     117
S. WHITE - R.B.L. MOON (Div1)     116
J. DAWSON - THE MILEY (Div1)     116
R. WATERING - AMBLESIDE (Div1)     116
A. LOWE - LINCOLN LANES (Div2)     116
A. MAYHEW - THE MILEY (Div1)     116
M. PEEL - AMBLESIDERS (Div1)     116
P. MARSH - SHOEBURY C.C. (Div1)     116
D. DUNCAN - CORK & CHEESE EX. (Div2)     116
A. LOWE - LINCOLN LANES (Div2)     116
R. CARD - POCKETS (Div1)     116
R. BROOKER - EKXO 'A' (Div1)     116
D. AMBROSE - HALF MOON 'X' (Div1)     116
C. TALBOT - POCKETS (Div1)     115
D. KIAMIL - AMBLESIDE (Div1)     115
P. FINCHAM - RAYLEIGH NOMADS (Div2)     115
L. FAREBROTHER - RAMBLERS (Div1)     115
C. WHYBROW - POCKETS (Div1)     114
J. DAWSON - THE MILEY (Div1)     113
K. BEECH - SHOEBURY C.C. (Div1)     113
A. MAYHEW - PORTERS (Div1)     113
J. SINGER - PORTERS (Div1)     112
G. BARBER - ANCHOR ARROWS (Div2)     112
R. HAYDON - HALF MOON 'X' (Div1)     112
P. WORSFOLD - RAMBLERS (Div1)     112
G. SAUNDERS - EKCO 'A' (Div1)     112
G. PINNINGTON - PORTERS (Div1)     112
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)     111
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)     111
K. MAHARAJ - MILESTONES (Div2)     111
G. EWING - MILESTONES (Div2)     111
P. NYE - AMBLESIDERS (Div1)     110
C. WHYBROW - POCKETS (Div1)     110
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)     110
C. MAHERS - THE MILEY (Div1)     110
B. READ - RAMBLERS (Div1)     110
J. NICHOLLS - RBL MOON (Div1)     110
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)     110
M. HODGES-SMITH - RAMBLERS (Div1)     110
K. SZCZYPKA - SHOE C.C. (Div1)     110
N. GROVER - CENTURIANS (Div2)   109
D. HARDING - RBL MOON (Div1)   109
C. FORWARD - RAYLEIGH NOMADS (Div2)   109
J. CUNNINGHAM - PORTERS (Div1)   109
K. LANGLEY - HALF MOON 'X' (Div1)   108
R. BROOKER - EKCO 'A' (Div1)   108
J. GREASLEY - RAMBLERS (Div1)   108
P. MONK - SHOE C.C. (Div1)   108
L. KIRBY - THE MILEY (Div1)   107
C. PING - AMBLESIDERS (Div1)   107
M. BAGLOW - HALF MOON 'X' (Div1)   107
R. HUNT - LINCOLN LANES (Div2)   107
D. McCARTHY - PORTERS (Div1)   106
P. WORSFOLD - RAMBLERS (Div1)   106
P. MONK - SHOE C.C. (Div1)   106
L. HOLMES - AMBLESIDERS (Div1)   106
B. CHAMBERS - LINCOLN LANES (Div2)   106
D. WATKINS - WINDERMERE (Div1)   106
A. ANDERSON - AMBLESIDERS (Div1)   105
K. BEECH - SHOE C.C. (Div1)   105
T. GUTTERIDGE - WINDERMERE (Div1)   105
A. WELLINGTON - CORK & CHEESE EX. (Div2)   103
P. FINCHAM - RAYLEIGH NOMADS (Div2)   103
N. HALTON - PORTERS (Div1)   103
B. RICH - RAYLEIGH NOMADS (Div2)   102
R. EHLERS - RAMBLERS (Div1)   102
S. MONTAGUE - MARINERS (Div2)   102
D. McCARTHY - PORTERS (Div1)   102
R. CAPLIN - RBL MOON (Div1)   102
G. PINNINGTON - PORTERS (Div1)   101
E. BLACKBURN - POCKETS (Div1)   101
J. GREASLEY - RAMBLERS (Div1)   101
G. RIEFFEL - MONTYS (Div2)   100
C. SUTTON - POCKETS (Div1)   100
K. BEECH - SHOE C.C. (Div1)   100
A. ANDERSON - AMBLESIDERS (Div1)   100
K. HONEYSETT - THE EAGLES (Div2)   100
P. AMBROSE - HALF MOON 'X' (Div1)   100
J. GREASLEY - RAMBLERS (Div1)   100
D. KIAMIL - AMBLESIDE (Div1)   100
T. LeMAITRE - EKCO 'A' (Div1)   100
R. CAPLIN - RBL MOON (Div1)   100
P. BENTERMAN - LINCOLN LANES (Div2)   100
S. KIAMIL - AMBLESIDERS (Div1)   100
R. CAPLIN - RBL MOON (Div1)   100

Mens

Mens High Finishes